Těhotenské masáže

V žádné jiné době nebude žena čelit tolika výrazným tělesným citovým i sociálním změnám jako právě v těhotenství. A protože i nastávající maminky touží po láskyplném doteku a vědomé péči, připravili jsme program speciálních masáží, které zpříjemní tohle náročné ale zároveň krásné životní období.

TANTRICKÁ TĚHOTENSKÁ MASÁŽ

Tantrická těhotenská masáž představuje individuální terapii pro zdravé nastávající maminky ve všech měsících těhotenství anebo po porodu. Pozorný láskyplný dotek je základní lidskou potřebou. Má tu úžasnou moc a sílu uvolnit emoce i tělo, zklidnit mysl, navodit pocit celkové fyzické i psychické pohody.

Masáž a její účinek je celostní, uleví od bolesti zad, kloubů, pánve, snižuje otoky nohou a současně je vynikající přípravou na porod. Používá se přírodní za studena lisovaný olej, který zlepšuje pružnost pokožky a napomáhá předcházet vzniku strií. Vědomá tantrická masáž také často zmírňuje bolesti hlavy, nespavost, pocity na zvracení i psychické napětí. Doteky při masáži jsou jemné, pečující a citlivé.

Svou porci vědomé péče dostane celé tělo, vyhýbáme se pouze reflexním bodům. Nastávající maminka se tak bude cítit svěže a plná sil. I děťátka, jejichž matky chodí během těhotenství pravidelně na masáže, jsou celkově klidnější a spokojenější, protože předávání vědomých doteků vnímají jako velmi příjemný podnět.

Masáže provádíme většinou v leže na zádech a na boku, případně vsedě obkročmo na židli – záleží na tom, v jaké fázi těhotenství se žena právě nachází. K dispozici máme polštáře a deky, takže si každá maminka může upravit svou vlastní úlevovou polohu tak aby se cítila co nejpohodlněji.

Masáž je bezpečná a vždy individuálně přizpůsobená fázi těhotenství, zdravotnímu stavu a přání klientky.

Součástí masáže může být i intimní masáž hráze, která v průběhu těhotenství pomáhá připravit na zátěž při porodu, pomáhá předejít porodním poraněním. Když se hráz před porodem masíruje, tkáně i svalstvo pánevního dna se stanou pružnější. Masáž není 100% prevencí proti nástřihu, ale pomáhá snížit bolest, rizika poranění a usnadňuje hojení po porodu. Může být zapojena i velice jemná masáž jóni (vnější), ta pomáhá propojit se ještě víc se svým nitrem, se svou dělohou, která dává život, i se svou vlastní ženskou přirozeností.

Nemasírujeme maminky s rizikovým těhotenstvím, s vysokým tlakem nebo nadměrným zadržováním vody v těle, při viróze, nachlazení, silných nevolnostech apod. Masáž intimních partií se provádí v latexových nebo vinylových rukavicích, a to pouze v případě, že ženu netrápí mykózy či výtoky, aby se nezanesla infekce do porodních cest.

Během těhotenství a po porodu jsou mysl i tělo ženy vystavené nadměrné zátěži, proto je relaxace, uvolnění a znovu-spojení sama se sebou o to důležitější.

Cena masáže:
90 min. – 2.300 Kč
120 min. – 3.000 Kč

UVOLŇUJÍCÍ TĚHOTENSKÁ MASÁŽ

Uvolňující svalovou masáž mohou nastávající maminky absolvovat až od 3. měsíce těhotenství. Před touto dobou nejsou silnější masérské hmaty a tahy vhodné pro vyvíjející se plod. Masáž slouží k uvolnění přetížených partií na zádech, bedrech a krku, doplněna je však také o jemné relaxační prvky. Provádí se vsedě obkročmo na židli a ocení jí zejména budoucí maminky v pozdějším stádiu těhotenství. Oproti klasické sportovní masáži je prováděna pomaleji, takže žena má dostatek času na to, vychutnat si každý dotek masírujícího, který masáž provádí vědomě a citlivě s maximálním respektem k aktuálnímu stavu a rozpoložení masírované maminky i miminka.

Cena masáže:
60 min. – 900 Kč